2 assorterede nøddemedaljer

68,00 kr.

2 assorterede nøddemedlajer. Vælg mellem: mørk chokolade, lys chokolade og dulcey chokolade. Ingredienser: Satilia Noire 62% (kakaobønne, sukker, kakaosmør, solsikke lechitin, naturlig vaniljeekstrakt) Satilia Lactee 35% (sukker, kakaosmør, sødMÆLKspulver, kakaobønne, solsikke lechitin) Dulcey 32% (kakaosmør, sukker, sødMÆLKspulver, skummetMÆLKspulver, MÆLKeserum, SMØR, solsikke lechitin, naturlig vaniljeekstrakt), HASEELNØD, MANDLER, PISTACIE, CASHEW Nettovægt ca. 80 gram. Næringsindhold pr. 100 g.
  • Energi (kJ/kcal)                2363/567
  • Fedt                                      36,8 g
  • -heraf mættede fedtsyre       22,9 g
  • Kulhydrat                              52,4 g
  • -heraf sukkerarter                 50,9 g
  • Protein                                    6,5 g
  • Salt

2 slags nøddemedaljer, varenr. 39:

Vores nøddemedaljer er en elegant og uimodståelig chokoladelækkerbisken, hvor kvalitet og håndværk går hånd i hånd. Hver cellofanpose indeholder 2 stk. håndlavede medaljer, smukt støbt i ægte Valrhona chokolade og toppet med et nøje afstemt udvalg af ristede nødder – herunder mandler, cashew, hasselnødder og pistaciekerner.

Nødderne er ristet nænsomt, så deres naturlige aromaer og sprødhed forfines og intensiveres. Det giver en dyb, nøddeagtig smag og en lækker kontrast til den silkebløde chokolade. Den rige kombination af tekstur og smag gør hver medalje til en lille mundfuld luksus.

  • Du kan vælge mellem fire varianter:
    2 lyse: Med cremet og rund lys Valrhona chokolade.2 mørke: Intens og balanceret mørk chokolade
    .
    2
    dulcey: Den unikke, karamelagtige blond chokolade med smørnoter og mild sødme.
    2 assorterede: En skøn overraskelse med ét stykke af to forskellige varianter – perfekt til dig, der vil smage lidt af det hele.

Nøddemedaljerne er pakket i en klar cellofanpose, så chokoladens glans og de smukke, ristede nødder straks fanger øjet. Den enkle, men stilfulde præsentation gør dem ideelle som værtindegave, en lækker tilføjelse til gavekurven eller blot som en velsmagende forkælelse til dig selv.

Med nøddemedaljer får du den perfekte kombination af premium chokolade og sprøde nødder, hvor hver enkelt detalje er gennemtænkt. En lille chokoladekreation med stor smag – skabt til at nyde, dele eller gemme som din egen hemmelige luksus.

Har du spørgsmål, så kontakt os endelig

E-mail: [email protected]
Telefon: +45 86 89 08 43
Telefontiden er mandag – fredag kl. 10:00 – 17:30.

Vi besvarer emails løbende.

FRAGT

Ordre vil blive afsendt med Postnord eller øvrig fragt leverandør.

LEVERING

Da vi kun producerer friske varer uge til uge, kan der forekomme lidt leveringstid på ordren.

Ordre vil blive afsendt indenfor 2-5 hverdage.

I perioder med spidsbelastning, akut sygdom, ved interne pakkehåndteringsproblemer hos fragtfirmaet, vejr forhold der forhindre afsendelse af chokolade og lignende kan længere leveringstid forekomme.

Længere leveringstid kan forekomme ved større ordrer og ved specialbestillinger. Vi informerer altid herom, og leveringstid aftales særskilt.

Vi tager forbehold for udsolgte varer.

Vi leverer kun til DK.

GENUDSENDELSE

Får du ikke afhentet din pakke, er du ikke hjemme til at modtage, eller skriver du forkert adresse på bestillingen returneres pakken til os, og du kan kontakte os for aftale om genudsendelse mod et nyt portogebyr. 

Må vi sende dig
information om det nye?

Chokolade-fabrikken i Skanderborg

Ferie, ferie, ferie....

I forbindelse med ferieafvikling hos Chokolade-fabrikken er vores produktion af chokolade til dig som engroskunde lukket i uge 29 og 30. 

Men vi er klar igen i uge 31.

Rigtig god sommer!